S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Czerwiec 26 2019 10:05:44
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 112
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Oscar Gurban
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Język niemiecki

Bierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

Zarządzenie Dyrektora

 

ZARZĄDZENIE NR   11/2018/2019

Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

z dnia  13.06.2019 r.

w sprawie skrócenia zajęć lekcyjnych od dnia 14.06.2019 r. 

Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59) zarządza się, co następuje:

§ 1

Od dnia 14 czerwca 2019 r. do odwołania, jednak nie później niż do 18.06.2019 r., z powodu wysokich temperatur w pomieszczeniach lekcyjnych zajęcia lekcyjne odbędą się według poniższego harmonogramu:

 1. 8.15-9.00
 2. 9.05-9.50
 3. 9.55-.10.40
 4. 10.45-11.30

11.30-11.45 – przerwa obiadowa

 1. 11.45-12.20
 2. 12.25-13.00
 3. 13.05-13.40
 4. 13.45-14.20

§ 2

Odwozy uczniów w poszczególnych kierunkach:

13.00 – Świerczów, Biestrzykowice, Miodary

13.55 – Starościn, Zbica, Pieczyska, Osiek

14.20 – Świerczów, Biestrzykowice, Miodary

§ 3

Wychowawcy wszystkich klas zobowiązani są do poinformowania rodziców o czasie trwania w tych dniach godzin lekcyjnych klasy.

§ 4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Zarządzenie Dyrektora

 

ZARZĄDZENIE NR   10/2018/2019

Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

z dnia  11.06.2019 r.

 

w sprawie skrócenia zajęć lekcyjnych w dniu 11, 12, 13 czerwca 2019 r.

 

Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59) zarządza się, co następuje:

§ 1

 Dnia 11, 12 i 13 czerwca 2019 r. z powodu wysokich temperatur w pomieszczeniach lekcyjnych zajęcia lekcyjne odbędą się według poniższego harmonogramu:

 1. 8.15-9.00
 2. 9.05-9.50
 3. 9.55-.10.40
 4. 10.45-11.30

11.30-11.45 – przerwa obiadowa

 1. 11.45-12.20
 2. 12.25-13.00
 3. 13.05-13.40
 4. 13.45-14.20

§ 2

Odwozy uczniów w poszczególnych kierunkach:

13.00 – Świerczów, Biestrzykowice, Miodary

13.55 – Starościn, Zbica, Pieczyska, Osiek

14.20 – Świerczów, Biestrzykowice, Miodary

§ 3

Wychowawcy wszystkich klas zobowiązani są do poinformowania rodziców o czasie trwania w tych dniach godzin lekcyjnych klasy.

§ 4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Performance siódmoklasistów.

Dnia 15.05.2019r. uczniowie kl.VII SP w Dąbrowie pod czujnym okiem nauczyciela plastyki, pani Teresy Andruszków przygotowali performance zachęcający wszystkich do sięgania po literaturę pisaną. Na swoich stanowiskach rozłożyli książki przyniesione z domów, po które na każdej przerwie sięgali i duzi i mali. Aż miło było patrzeć na uczniów gromadzących się przy stolikach, przeglądających kolorowe książki, a wreszcie czytających w każdym kąciku szkolnych korytarzy. Zainteresowanie akcją było ogromne! Brawo, siódmoklasiści! Pokazaliście, że po książkę można i warto sięgać.

                 


KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Informujemy, że sprawozdania finansowe zostały opublikowane na stronie internetowej Urzędu Gminy w Świerczowie.

Dzień liczby π

„Podziwu godna liczba Pi
trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe,
pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy..."

Tak o tej tajemniczej liczbie pisała nasza noblistka, Wisława Szymborska. Święto, które obchodzone 14 marca tej  niepoznanej do końca liczby było wspaniałą okazją do zaakcentowania jej ogromnej roli w życiu człowieka. Tego dnia uczniowie poznawali najważniejsze fakty i  ciekawostki dotyczące liczby Pi, następnie  uczniowie przystąpili do wykonywania zadań w formie quizów, krzyżówek sprawdzających ich umiejętności i wiadomości matematyczne.

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO ”NAJPIĘKNIEJSZY PRZYSZKOLNY OGRÓD” W SP W DĄBROWIE

Celem konkursu „Najpiękniejszy przyszkolny ogród” jest propagowanie idei związanych z zachowaniem dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz wspieraniem rodzimych tradycji prowadzenia przydomowego ogródka, szerzeniem wiedzy przyrodniczej i „zakorzenianiem” tradycji wśród najmłodszych oraz zwróceniem uwagi na otaczającą przyrodę. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020. Zadaniem konkursu jest pobudzenie zainteresowania otaczającą przyrodą oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie cennych zasobów przyrodniczych.                                                                                              

Powitanie wiosny przez uczniów z Dąbrowy

20 marca klasy młodsze wyruszyły ze szkoły w poszukiwaniu wiosny. Pojechaliśmy do Opola na film pt. „Corgi, psiak Królowej”. Rex to główny bohater filmu. Jest ulubionym pieskiem brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingam. Ten sympatyczny psiak, wraz ze swoimi przyjaciółmi, przeżywa wiele ciekawych przygód. Odkrywa, że przyjaciół poznaje się po tym, że w potrzebie potrafią „wyciągnąć” pomocną dłoń. Tak jak w życiu…  Po obejrzeniu pięknej, a zarazem pouczającej bajki, pojechaliśmy na wiosenne kanapki do Mc Donalda. Przez okna autokaru mogliśmy zaobserwować pączki na drzewach, wracające z ciepłych krajów ptaki oraz pierwsze wiosenne kwiaty w przydrożnych ogródkach.

                                                                                                                                                                                                                                                                            Edyta Witaszewska

Walentynki w Szkole Podstawowej w Dąbrowie

Co roku 14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych. W tym dniu w naszej szkole została zorganizowana  poczta walentynkowa. Każdy mógł napisać coś miłego swojej koleżance lub koledze i wrzucić walentynkę do specjalnie przygotowanej skrzynki. Wszystkie kartki i upominki zostały wręczone na specjalnym apelu walentynkowym. Uczniowie mieli również okazję posłuchać na przerwie swoich ulubionych piosenek lub zadedykować je osobom, które darzą szczególną sympatią.

 

 

                                                                                                    Michalina Kochan - Tomaszewska

CHOINKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DĄBROWIE

  W sobotę, 16 lutego 2019 roku w wiejskiej świetlicy w Dąbrowie odbyła się tradycyjna impreza szkolno-środowiskowa, zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Dąbrowie. Na początku zabawy prowadzący -  pani Aleksandra Konieczna  i pan Seweryn Cichecki serdecznie przywitali zaproszonych  gości – rodziców, rodzeństwo, dziadków. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców  przygotowali bogaty program artystyczny. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IV i V w przedstawieniu pt. „Baśniowy ambaras”. Reżyserami przedstawienia byli  p. Aleksandra Konieczna, p. Michalina Kochan – Tomaszewska i p. Seweryn Cichecki.  Następnie, w „Mini koncercie”, zaprezentowała się  klasa pierwsza, pod kierunkiem pani Edyty Witaszewskiej. W dalszej części wystąpili, przygotowani przez p. Irenę Żołnowską, reprezentanci klasy II . Zaśpiewali oni piosenki „Kropelka złotych marzeń oraz „Szkolny rap”. Kolejnym punktem programu były układy taneczne. Klasa III, pod kierunkiem p. Ireny Uryga, zatańczyła  do piosenki: „Stokrotka”.  Klasa VI wykonała układ taneczny do piosenki Shakiry „Waka waka”,  przygotowany pod kierunkiem pani Bogusławy Zarzyckiej. Ostatni występ należał do uczniów klasy VII i VIII, którzy zatańczyli wspólnie do dwóch piosenek: „Solo” i „Hands up”. Uczniowie przygotowywali się do tych układów pod kierunkiem  pani Anety Ilnickiej  i p. Doroty Przybylskiej. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Punktem programu, na który z niecierpliwością czekały klasy młodsze był bal przebierańców. Jedną z atrakcji podczas balu było malowanie twarzy przez panią Agnieszkę Kiendorowicz, która po raz kolejny przyjęła zaproszenie na naszą zabawę. Podczas trwania „Choinki” czynny był  sklepik oraz działała loteria fantowa. Wszyscy uczniowie dostali również paczki ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację choinki, a w szczególności naszym sponsorom:

 1. AGROMUD spółka z o.o. Edmund Podeszwa
 2. Katarzyna i Piotr Bugajscy
 3.  Karolina Wypych
 4. Sebastian i Kamila Fras
 5. Marek Grądowy
 6. Danuta i Krzysztof Pawliszyn.

  

 

OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

9 listopada, punktualnie o godzinie 11.11. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie,  wspólnie z kolegami i koleżankami z całej Polski, odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego, włączając  się tym samym w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie piosenką patriotyczną, a następnie w skupieniu i zadumie uczniowie słuchali znanych pieśni patriotycznych.

 

Wigilia 2018

Zgodnie z tradycją naszej szkoły ostatni dzień przed przerwą świąteczną to czas wigilii klasowych. W tym dniu panuje szczególna atmosfera. Na szkolnym korytarzu rozbrzmiewają kolędy, w powietrzu unosi się zapach świątecznych potraw. Uczniowie dzielą się między sobą opłatkiem składając świąteczne życzenia. Tak było również w tym roku. Uczniowie z zaangażowaniem przystroili swoje klasy, przygotowali świąteczny stół i wraz ze swoimi wychowawcami zasiedli do wspólnej wigilii. Dopełnieniem tego szczególnego dnia był wzruszający występ Dąbróweczek , przygotowany przez panią Zosię Adamczyk. Uczniowie  z naszej szkoły, którzy tworzą ten zespół, przedstawili przepiękne góralskie jasełka. Po zakończonych jasełkach na scenie wystąpili również uczniowie klas  I-III wykonując pastorałkę „Bosy pastuszek”.

 

Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu